Úvodní strana » Systémy » EZS » Detektory

Detektory

Dodáváme moderní a progresivní systémy od renomovaných výrobců, které odpovídají ČSN a certifikacím, mají osvědčení o shodě a další potřebné atesty.

Infrapasivní detektory pohybu střeží prostor zajištěného objektu. Na základě analýzy teplot v místnosti detekují a reagují na pohyb osob ve svém zorném poli. Zajišťují prostorovou ochranu objektu, která je základním pilířem ochrany všech objektů.

Unikátní kombinace jedinečné imunity a vysoké detekční spolehlivosti založené na nejmodernějších technologiích předurčují tento detektor pro použití v  administrativních a obytných prostorech s možným výskytem domácích zvířat. Odolnost proti zvířatům do 40 kg.

Aplikace: Byty, domy, komerční objekty

Akustické detektory jsou používány jako snímače rozbití skla. Pomocí mikrofonu snímají zvuky vznikající při rozbití oken. akustický detektor pokryje celou místnost bez ohledu na počet oken. Spolu s magnetickými spínači zajišťují plášťovou ochranu objektu.

 

Moderní snímač rozbití skla využívající pokročilou technologii detekce a identifikace zvuku tříštění skla založené na využití mikroprocesorem řízeného programu, terý analyzuje signál z vysoce citlivého nízkošumového mikrofonu. Při vyhodnocování poplachového signálu dochází rovněž k analýze síly tlakového nárazu při rozbití skla. Je prováděna časová analýza náběžné hrany následných zvuků a porovnávání zachycených zvuků se vzorníkem| který je v paměti .

Magnetické detektory reagují na oddálení magnetu. Používají se především jako signalizace otevření oken a dveří a zajišťují tak plášťovou ochranu objektu. Základní rozdělení je na povrchové a zápustné. Zápustné magnety jsou zavrtány ve výplních otvorů a jejich rámech a tak nepůsobí rušivě na estetiku interiéru. Nejčastěji používané druhy: Magnetický kontakt, zápustná, nebo povrchová montáž.

 

Sirény. Vnitřní interiérové sirény mají vysoký pronikavý zvuk. Hlavním cílem vnitřní sirény je ječivým zvukem maximálně znepříjemnit pachateli pobyt v objektu. Venkovní sirény mají za úkol v případě poplachu přilákat pozornost sousedů nebo kolemjdoucích. K tomu účelu bývá výkonná siréna (až 125 dB) doplněna intenzivním blikačem. Siréna musí být odolná vůči povětrnostním vlivům i sabotáži. Proto je vhodné volit sirénu s dvojitým pláštěm (obvykle vnější plastový a vnitřní ocelový) a vlastním akumulátorem (siréna je odolná proti přerušení elektrického proudu nebo stržení ze zdi).